کنکور سراسریمنابع درس شیمی

معرفی جدید  ترین و بهترین منابع شیمی برای کنکور

معرفی جدید  ترین و بهترین منابع شیمی برای کنکور

اهمیت شیمی در کنکور

درس شیمی یکی از دروس دشوار و در عین حال رتبه‌ساز کنکور سراسری در گروه‌های ریاضی و علوم تجربی است که 35 سؤال کنکور سراسری را به خود اختصاص داده است. از این رو استفاده از کتاب شیمی کنکور امری ضروری می‌باشد.

از اهمیت شیمی در کنکور تجربی همین بس که این درس پراهمیت‌ترین درس تجربی پس از درس زیست‌شناسی است و در زیرگروه های 1 (رشته های پزشکی و دندان پزشکی) و زیرگروه های 2 (رشته های داروسازی و شیمی) به ترتیب دارای ضرایب 3 و 4 است.

درس شیمی در کنکور ریاضی نیز سومین درس تاثیرگذار بعد از ریاضی و فیزیک است که به سبب کم‌اهمیت تلقی‌شدن آن در بین داوطلبان ریاضی و قرار گرفتن در انتهای دفترچه آزمون سراسری، بسیاری از داوطلبان قادر به کسب درصد بالا از آن نیستند و به همین دلیل کسب درصد بالا از آن تاثیر قابل‌توجهی بر رتبه و تراز داوطلبان دارد.

کسب درصد بالای 50 در درس شیمی کنکور، داوطلب را جزء 6000 رتبه اول قرار خواهد داد.

فهرست بهترین کتاب های تست شیمی برای کنکور


مطالب دشوار شیمی کنکور را به راحتی هضم کنید!

کتاب تست شیمی کنکور خیلی سبز

از آن‌جایی که ممکن است برخی مباحث شیمی کمی گنگ و دشوار باشد و افراد را بین چند گزینه به شک بیاندازند، کتاب شیمی کنکور خیلی سبز از روش حذف گزینه نادرست استفاده کرده است. یعنی سعی کرده ابتدا تمامی گزینه‌های نادرست هر پرسش را با ارائه دلیل بیان کند و سپس گزینه صحیح را ارائه دهد.

کتاب تست شیمی خیلی سبز سعی کرده تا حد امکان سوالات را هم به شیوه مرحله به مرحله پاسخ دهد که یادگیری مفهومی را به دنبال دارد و هم آن‌ها را به شیوه کنکوری پاسخ دهد تا افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پاسخ مورد نظر دست یابند. همچنین سوالات زیادی هستند که ممکن است از چندین روش قابل حل شدن باشند.

پرسش‌هایی همچون مسائل یا مباحث استوکیومتری از این قبیل هستند. این پرسش‌ها و مسائل، از تمامی روش‌های موجود پاسخ داده شده‌اند تا افراد متناسب با توانایی‌ها و علایق خودشان، روش مناسب را انتخاب کنند. از ویژگی‌های ظاهری کتاب، تنوع رنگ‌های آن می‌باشد که موجب شده افراد در حین برسی پرسش و پاسخ دچار خستگی نشوند.

سطح کتاب تست شیمی خیلی سبز

با بررسی های انجام شده توسط تیم کتابانه به این نتیجه رسیدیم که کتاب های کنکور شیمی خیلی سبز طوری طراحی شده اند که تمامی داوطلبین کنکور در هر سطحی که هستند می توانند از این کتاب به عنوان یک منبع مطمِن استفاده کنند.

نقاط قوت کتاب شیمی کنکور خیلی سبز

کتاب های شیمی انتشارات خیلی سبز جز بهترین و محبوبترین کتاب های شیمی نزد داوطلبین کنکور تجربی و ریاضی می‌باشد. در زیر به برخی از مزایای این کتاب که باعث محبوبیت آن نزد دانش آموزان شده اشاره می‌کنیم:

 • درسنامه روان و صمیمی
 • تست های استاندارد و مشابه سوالات کنکور
 • پاسخنامه تشریحی با بررسی تمام گزینه‌ها
 • صفحات رنگی و طراحی جذاب
فهرست کتاب های شیمی خیلی سبز برای کنکور
 • کتاب تست شیمی دهم خیلی سبز
 • کتاب تست شیمی یازدهم خیلی سبز
 • کتاب تست شیمی دوازدهم خیلی سبز
 • کتاب شیمی پایه خیلی سبز
 • کتاب شیمی جامع خیلی سبز

0 تا 100 شیمی کنکور را فرا بگیرید

کتاب شیمی مبتکران (بهمن بازرگانی)

کتاب تست شیمی بهمن بازرگانی از بهترین کتاب‌های کنکوری شیمی و یکی از غنی‌ترین آثار در زمینه‌‎ی درس شیمی می‌باشد. در پاسخنامه تشریحی کتاب شیمی مبتکران درسنامه‌ای کامل و دقیق ارائه شده است که تمامی نکات و مفاهیم مهم درسی را دربر می‌گیرد. دانش‌آموزان با خواندن کامل این درسنامه که حکم یک جزوه درسی بسیار قوی را دارد می‌توانند حل هر پرسش و مسئله‌ای را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 

سطح کتاب تست شیمی مبتکران

کتاب شیمی بهمن بازرگانی در سطح‌های ساده، متوسط، سخت و خیلی سخت را شامل می‌شود تا دانش آموزان با تست‌های مختلف آشنا شوند.

تست های ساده بازگویی عینی مطالب کتاب درسی می‌باشد که دانش آموزان با آمادگی نسبتا خوب باید زیر 30 ثانیه به این تست‌ها پاسخ دهند.

تست‌های متوسط نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دانش آموزان با آمادگی نسبتا خوب باید زیر 1 دقیقه به آن پاسخ دهند. اگر در حل این تست‌ها به مشکل خوردید پیشنهاد می‌شود که وقت بیشتری برای مطالعه‌ی درس شیمی بگذارید.

تست‌های سخت را دانش آموزانی که مطالعه دقیقی روی کتاب و جزوه درسی داشته‌اند می‌توانند با زمان بیشتر از 1 دقیقه پاسخ دهند. اگر در حل این تست ‌ها موفق بوده‌اید می‌توان نوید این را داد که بالای 80 درصد امتیاز در کنکور شیمی را کسب خواهید کرد.

تست‌های خیلی سخت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که احتمال حل کردن آن توسط دانش آموزی با سطح متوسط نزدیک به صفر می‌باشد. طبق اعلام سازمان سنجش هرساله تنها 200 تا 300 نفر از داوطلبان کنکور قادر به حل کردن این تست‌ها می‌باشند که حتی آن‌ها نیز به زمانی بیش از 4 دقیقه برای حل این پرسش‌ها نیاز دارند. اگر در حل اینگونه سوالات با مشکل مواجه هستید با خواندن درسنامه این کتاب می‌توانید از پس آن‌ها نیز بربیایید.

نقاط قوت شیمی مبتکران
 • پوشش دادن تمام مطالب و نکات شیمی
 • درسنامه کامل و مفصل
 • ارائه تست های سطح ساده تا بسیار دشوار
نقاط ضعف شیمی مبتکران
 • حجم زیاد و قیمت بالای کتاب
فهرست کتاب های شیمی مبتکران
 • کتاب شیمی دهم مبتکران جلد اول
 • کتاب شیمی دهم مبتکران جلد دوم
 • کتاب شیمی دهم تک جلدی مبتکران
 • کتاب شیمی یازدهم مبتکران جلد اول
 • کتاب شیمی یازدهم مبتکران جلد دوم
 • کتاب شیمی یازدهم تک جلدی مبتکران
 • کتاب شیمی دوازدهم مبتکران

چگونه هایزنبرگِ شیمی کنکور شویم؟!

کتاب میکرو شیمی کنکور گاج

بدون شک، درس شیمی از اهمیت زیادی در آزمون سراسری رشته‌های تجربی و ریاضی برخوردار است و همه داوطلبانی که قصد قبولی در رشته‌ای مناسب و در دانشگاهی معتبر دارند باید بتوانند درصد بالایی در این درس به‌ دست آورند.

کتاب میکرو شیمی گاج نیز با هدف کمک به دانش‌آموزان کنکوری رشته‌های تجربی و ریاضی تالیف گشته تا بتوانند از پس تست‌های این درس به‌خوبی برآیند و یکی از بهترین و معتبرترین منابع برای این درس محسوب می‌گردد.

کتاب شیمی میکرو گاج هر یک از درس‌های کتاب درسی را به چند بخش تقسیم کرده است، یعنی سعی کرده هر مبحث را جدا آموزش دهد تا افراد پس از آنکه مطالب و مباحث هر بخش را به‌طور کامل فرا گرفتند، وارد مباحث بعدی شوند. این کتاب ابتدا درسنامه‌های جامع و کاربردی ارائه کرده تا افراد با مطالعه این بخش بتوانند بر محتویات کتاب تسلط یابند.

لحن درسنامه‌ها بسیار واضح و دوستانه است تا افراد راحت‌تر بتوانند با مطالب ارتباط برقرار کنند و از درس‌ها ترسی نداشته باشند. همچنین برخی نکات که ممکن است از اهمیت بیشتری برخوردار باشند و لازم به توجه و دقت بیشتری دارند در کادری مجزا آورده شده‌اند.

سطح کتاب میکرو شیمی گاج

کتاب میکرو شیمی گاج به عنوان منبع اول برای دانش آموزانی که سطح متوسط دارند کتابی مناسب می باشد که باعث ارتقا سطح دانش آموز در این درس می‌شود.

نقاط قوت کتاب میکرو شیمی
 • طراحی تست های پرتعداد و متنوع
 • درسنامه جامع و کاربردی
 • پاسخنامه تشریحی
فهرست کتاب های میکرو شیمی گاج

کتاب میکرو شیمی دهم گاج

کتاب میکرو شیمی یازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی دوازدهم گاج

کتاب میکرو شیمی جامع گاج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا