آزمون آنلایناخباربازار کارزبان ارشدکارنامه

وضع مهاجران در بازار کار کانادا چطور است؟

وضع مهاجران در بازار کار کانادا چطور است؟


جدیدترین گزارش ها حکایت از وضع خوب مهاجران در بازار کار کانادا دارند؛ مهاجران حتی در برخی موارد از خود کانادایی ها هم عملکرد بهتری در بازار کار از خود نشان می دهند.  طبق این گزارش که بهبود عملکرد مهاجران جدید در بازار کار کانادا طی سال های ۲۰۰۶-۲۰۱۹ نام دارد، مهاجران جدید به طور میانگین از خود کانادایی ها جوانتر و تحصیل کرده تر هستند.

اقتصاددانی به نام Kimberly Wong به مقایسه نرخ مشارکت، نرخ بیکاری، نرخ اشتغال و دستمزد ساعتی سه گروه پرداخته است. این سه گروه عبارت اند از: مهاجرانی که کمتر از پنج سال است که به کانادا مهاجرت کرده اند؛ مهاجرانی که بین پنج تا ۱۰ سال در کانادا هستند و شهروندان متولد کانادا. داده ها از مطالعه Statistics Canada در مورد نیروی کار بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ جمع آوری شده است و توسط مرکز مطالعه استانداردهای زندگی منتشر شده است.

با اینکه نرخ مشارکت و اشتغال مهاجران بالا بوده است اما بین نرخ های بیکاری و دستمزد ساعتی شکاف زیادی وجود دارد. مهاجران پس از پایان دوره ی ۱۳ ساله نسبت به خود کانادایی ها نرخ مشارکت و اشتغال بالاتری دارند. در سال ۲۰۱۹ نرخ مشارکت مهاجرانی که پنج سال است به کانادا مهاجرت کرده اند ۴٫۵ درصد از نرخ مشارکت متولدین کانادا بیشتر بوده است و نرخ مهاجرانی که حدودا ۱۰ سال است که به کانادا مهاجرت کرده اند ۱۰ درصد از متولدین کانادا بیشتر گزارش شده است.

نرخ اشتغال مهاجرانی که کمتر از ۵ سال است به کانادا مهاجرت کرده اند ۱٫۵ درصد از متولید کانادا بیشتر و نرخ اشتغال مهاجرانی که حدودا ۱۰ سال است که مهاجرت کرده اند ۸٫۷ درصد از متولید کانادا بیشتر است. نرخ بیکاری مهاجران هم کاهش داشته است اما نسبت به نرخ بیکاری متولدین کانادا همچنان بالاست. در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری هر دو گروه از مهاجران به ترتیب ۴ و ۱ درصد بیشتر از نرخ بیکاری متولید کانادا بوده است.

دستمزدهای تطبیق داده شده با استاندارد زندگی برای مهاجرانی که کمتر از ۵ سال است به کانادا مهاجرت کرده اند رشد داشته است اما دستمزد ساعتی مهاجران همچنان بین ۲٫۸۷ تا ۴٫۳۲ دلار کمتر از متولدین کاناداست.

شش دلیل برای بهبود وضعیت مهاجران در بازار کار کانادا

  • بالاتر بودن فارغ التحصیلان دانشگاهی در بین مهاجران نسبت به متولدین کانادا؛
  • بازار کار اواخر دهه ۲۰۱۰ بازار کار بسیار موفقی بوده است و بیشتر به نفع مهاجران بوده تا متولدین کانادا؛
  • برنامه های فدرال و استانی نظیر برنامه مهاجرت استانی نیروی کار مهاجر را هدف گرفته اند و همین موجب بهبود عملکرد مهاجران در بازار کار کانادا شده است؛
  • حمایت هایی که از مهاجران شده موجب جذب و خوگیری آنها با بازار کار گردیده است؛
  • در زمینه به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی و سوابق کاری خارجی بهبودهایی انجام شده است؛
  • بهبود در زمینه اطلاعات بازار کار موجب شده تا مهاجران بهتر برای بازار کار کانادا خود را آماده کنند

دستمزد ساعتی مهاجران کانادا

اما در اینکه چرا دستمزد ساعتی مهاجران چندان که باید در مقایسه با سایر نشاگرهای بازار کار افزایش پیدا نکرده است دو دلیل مطرح است:

  • چالش هایی که مهاجران در کانادا با آنها مواجه اند: تبعیض، موانع زبانی و محدود بودن ارتباطات اجتماعی باعث شده تا دستمزد و حقوق مهاجران کمتر از نرخ اشتغال آنها رشد کند؛
  • عدم تناسب مهاجران با شغل ها، اشتغال بسیاری از مهاجران در شغل هایی غیر مرتبط با تحصیلات دانشگاهی شان؛ که در این زمینه بهبودهایی باید انجام شود و علت عدم افزایش دستمزد ساعتی مهاجران تحصیلکرده کانادا هم همین است

در این گزارش نوشته شده است که “با توجه به اینکه میانگین سن مهاجران نسبت به جمعیت فعال کانادا کمتر و تحصیلاتشان بیشتر است، عنصر مهمی از اقتصاد کانادا را تشکیل می دهند و نقش مهمی در نیروی کار و درآمدهای مالیاتی ایفا می کنند. اگر شکاف دستمزد و بیکاری پر شود این نقش از این هم پررنگ تر خواهد بود.”

برگ برنده مهاجران در بازار کار کانادا   

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.