ieltsmsrt & mhletoeflدپارتمان زبانزبان ارشد

دانشگاه وریج بروکسل

پذیرش در دانشگاه وریج برای همه دانشجویان براساس برتری، صرف نظر از زمینه ایدئولوژیک، سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی باز است، این مقاله مطالب مفیدی را در خصوص دانشگاه وریج بروکسل در اختیار شما عزیزان قرار داده است، این دانشگاه به ۸ دانشکده تقسیم می شود که سه ماموریت مرکزی دانشگاه: آموزش، تحقیق و خدمات به جامعه، را انجام می دهند.

دانشگاه آزاد بروکسل (به فلامان: Vrije University Brussels : فریه اونیورسیتِت بروسِل) یک دانشگاه هلندی-زبان است که در بروکسلِ بلژیک است. این دانشگاه دارای چهار پردیس است: پردیس علوم انسانی بروکسل، علوم و مهندسی (در ایکسل)، پردیس بهداشت بروکسل (در ژت)، پردیس تکنولوژی بروکسل (در اندرلشت) و پردیس فوتونیک بروکسل (در گوئک).

نام این دانشگاه، گاهی اوقات به صورت “VUB” مختصر می شود یا به “دانشگاه آزاد بروکسل” ترجمه می شود. با این حال، سیاست رسمی این دانشگاه این است که از نام ترجمه شده آن استفاده نکند، زیرا ممکن است با یک دانشگاه دیگر که دارای همین نام ترجمه شده، یعنی دانشگاه آزاد فرانسه-زبان بروکسل، است، اشتباه گرفته می­ شود.

در حقیقت، دانشگاه وریج بروکسل توسط تقسیم ­بندی در سال ۱۹۷۰ از همان دانشگاه آزاد بروکسل تشکیل شد، که در سال ۱۸۳۴ توسط وکیل منطقه فلمیش بروکسل، Pierre-Théodore Verhaegen، تاسیس شد. او می خواست یک دانشگاه مستقل از ایالت و کلیسا ایجاد کند، که آزادی آکادمیک شایع باشد. این امر امروزه نیز هنوز در شعار دانشگاه، یعنی Scientia vincere tenebras (به لاتین)، یا تسخیر تاریکی توسط علم، منعکس است و در شعار جدیدتر آن Redelijk eigenzinnig (به هلندی)، یا استبداد خردمندانه، منعکس شده است.

بر این اساس، دانشگاه تکثرگرا (وابسته به تعدد یا ائتلاف حزبی) است این دانشگاه برای همه دانشجویان براساس برتری، صرف نظر از زمینه ایدئولوژیک، سیاسی، فرهنگی یا اجتماعی باز است و با استفاده از ساختارهای دموکراتیک مدیریت می شود، که بدین معناست که تمام اعضا – از دانشجویان گرفته تا اعضای هیئت علمی در فرآیند تصمیم گیری شرکت می کنند.

این دانشگاه به ۸ دانشکده تقسیم می شود که سه ماموریت مرکزی دانشگاه: آموزش، تحقیق و خدمات به جامعه، را انجام می دهند. این دانشکده ها طیف وسیعی از زمینه های دانش را شامل علوم طبیعی، کلاسیک، علوم زیستی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و مهندسی پوشش می دهند. این دانشگاه دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را به حدود ۸۰۰۰ دانشجوی دوره لیسانس و ۱۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین یک موسسه پژوهشی قوی است، که منجر به جایگاه ۱۸۹ در میان دانشگاه های سراسر جهان شده است. مقالات پژوهشی این دانشگاه به طور متوسط بیشتر از مقالات سایر دانشگاه های فلامان-زبان مورد ارجاع قرار می گیرند.


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.