آزمون آنلایناخباربازار کارزبان ارشدکارنامه

خبر خوب برای متقاضیان اسپانسرشیپ اعضای خانواده ها

خبر خوب برای متقاضیان اسپانسرشیپ اعضای خانواده ها


از امروز مورخ ۹ آگوست ۲۰۱۹، یک پایلوت دو ساله ی جدید آغاز به کار می کند که به متقاضیانی که می خواهند اسپانسر برخی از اعضای خانواده خود، که در حالت عادی به موجب مقررات محافظت از مهاجران و پناهندگان کانادا نمی توانند اقامت دائم بگیرند اجازه می دهد اسپانسر آنها شوند.   

این پایلوت به اعضای خانواده که مهاجر را همراهی نکرده اند و مورد بررسی قرار نگرفته اند و در برخی موارد، هنگام تقاضا برای اقامت دائم حتی نامی از آنها برده نشده است مربوط می شود. گفتنی است فرد مهاجر، معمولا نمی تواند اسپانسر این گونه اعضای خانواده شود اما با این پایلوت این امکان برای او فراهم شده است.

طبق مقررات محافظت از مهاجران و پناهندگان کانادا، که در بالا ذکر شد، اتباع خارجی که درخواست اقامت دائم کانادا می دهند باید نام تمام اعضای خانواده خود را اعلام کنند (اعم از همسر، فرزندان وابسته، نوادگان وابسته و …) و مامور مهاجرت، در صورتی که این اعضا فرد مهاجر را به کانادا همراهی نکرده باشند باید اطلاعات آنها را بررسی کند.

آنگونه که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است از اعمال این مقررات این است که متقاضیان مهاجر اطلاعات خود را تمام و کمال ارائه کنند و مهاجرت خانواده ها به خوبی انجام پذیرد و سلامت، امنیت و ایمنی کانادایی ها حفظ شود.

احمد حسین که به خوبی از تاثیرات قانون مزبور بر به ویژه کودکان مطلع بود، اوایل یال جاری پایلوت دو ساله ای را برای اعضای خانواده که واجد شرایط هستند معرفی نمود. این پایلوت مهاجرت به کانادا را برای افرادی که بیشتر از بقیه آسیب پذیر هستند و از خانواده خود جدا مانده اند و واجد شرایط زیر هستند تسهیل می سازد:

  • تبعه خارجی به عنوان همسر در دسته ی Spouse or Common-Law Partner in Canada Class و یا دسته ی Family Class  تقاضا ارائه داده است؛
  • تبعه خارجی اسپانسری دارد که : اولا، به عنوان پناهنده یا فردی با وضعیت مشابه درخواست اقامت داده است و اقامت دائم گرفته است؛ ثانیا، پس از اینکه مسلم شد که باید از او محافظت شود، اقامت داده دریافت کرده است؛ ثالثا یکی از اعضای Family Class شناخته شده و به عنوان همسر و یا فرزند وابسته ی اسپانسرشده اقامت دائم دریافت کرده است؛ عضوی از Spouse or Common-Law Partner in Canada Class تشخیص داده شده و به عنوان همسر و یا فرزند وابسته ی اسپانسرشده اقامت دائم دریافت کرده است؛
  • اگر مهاجری که می خواهد اسپانسر تبعه خارجی شود، در بدو ورود به کانادا نام او را برده باشد و او مورد بررسی قرار گیرد، تبعه ی خارجی اسپانسر را در دسته ای که از طریق آن درخواست داده فاقد شرایط نمی کند.

همچنین اداره مهاجرت گفته است که این پایلوت در صورتی که به اسپانسر از طریق Economic Class یا هر طریق دیگری به غیر از موارد فوق اقامت داده شده باشد قابل اجرا نیست. این پایلوت از امروز ۹ سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۹ سپتامبر ۲۰۲۱ اجرا می شود.

شرایط برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادر بزرگ ها

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.