پایان نامهفنی مهندسیمعرفی منابع کنکورمهندسی برقمهندسی مکانیکمهندسی هسته ای

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد


دیروز مورخ ۱۲ آگوست جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی آن ۳۶۰۰ متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند. حد اقل امتیاز این متقاضیان ۴۶۶ بود که البته نسبت به پذیرش قبلی هفت نمره بالاتر است.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: ۶ آگوست ۲۰۱۹ راس ساعت ۱۲:۱۴:۵۳ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل ۴۶۶ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۱۲ آگوست دعوتنامه دریافت کرده اند.  

بدین ترتیب، مجموع دعوتنامه های صادره در سال جاری میلادی به ۵۲۶۰۰ عدد رسید. همانطور که پذیرش های قبل مشاهده شد، اخیرا طی پذیرش ها ۳۶۰۰ دعوتنامه صادر می شود و پذیرش دیروز هم همان روند را دنبال کرده است. کانادا برای اینکه به هدف سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برسد باید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.   

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیاز ناکافی دارند می توانند چشم امید خود را به برنامه مهاجرت استانی بدوزند و با انتخاب شدن از طرف استان ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب کنند. لازم به ذکر است چندین استان کانادا مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارند. مثلا مسیرهای مهاجرتی انتاریو، ساسکاچوان و آلبرتا طی هفته های اخیر فعال بوده اند و از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی انتاریو برای متقاضیان اکسپرس انتری که، علاوه بر داشتن معیارهای دیگر در یکی از شش شغل بخش فناوری سابقه کار دارند و حد اقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی هم ۴۳۵ است ۱۷۷۳ دعوتنامه صادر شده است.

به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کردند توجه نمایید:

آناهیتا ۳۱ سال سن دارد. تحصیلات خود را تا مقطع فوق لیسانس ادامه داده است و سه سال هم به عنوان مشاور مدیر مشغول به کار بوده است. با شرکت در امتحان آیلتس توانست در هر یک از مهارت های زبانی نمره ۸ کسب کند. با اینکه آناهیتا تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن ۴۶۷ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دعوتنامه در پذیرش دیروز مورخ ۱۲ آگوست ۲۰۱۹ بوده است.

عادل و سارا متاهل بوده و به ترتیب ۳۶ و ۳۱ ساله هستند. هر دو چهار سال سابقه کار در زمینه حسابداری دارند و هر دو به زبان انگلیسی مسلط هستند. هر دوی آنها تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داده اند. علاوه بر این دارای مدرک فوق دیپلم هم هستند. نه عادل و نه سارا تا به حال در کانادا نه کار کرده اند و نه تحصیل. سارا متقاضی اصلی بود و با اقدام او هر دو وارد صف انتظار شدند. امتیاز سارا ۴۶۶ و برای دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه کافی بوده است.  

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.