آزمون آنلایناخباربازار کارزبان ارشدکارنامه

تحصیل در سوئد در مقطع دکترا

✅ آیا متقاضی پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع دکترا می تواند در سوئد بماند و اقامت خود را تبدیل کند؟

افرادی که از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل به سوئد وارد می شوند می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به صورت نامحدود در این کشور بمانند اما سایر افراد تنها شش ماه مجاز به تمدید اقامت خود در این کشور می باشند. پس از اتمام مقطع دکترا فرد متقاضی به مدت ۶ ماه اجازه دارد در خاک سوئد بماند و بر اساس عقد قرارداد کاری با یک کارفرمای سوئدی اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید.

✅ تحصیل در سوئد در مقطع دکترا به اقامت دائم و تابعیت در این کشور منجر می گردد؟

تحصیل در سوئد، فرد متقاضی و همراهانش را به اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی رساند. زمانی یک فرد می‌تواند به اقامت دائم سوئد برسد که طی مدت مشخصی بیمه و مالیات به دولت سوئد پرداخت نماید. بنابراین لازم است پس از اتمام تحصیلات، حتما در این کشور مشغول به کار گردد تا بتواند اقامت دائم و تابعیت سوئد را اخذ نماید.

✅ آیا فردی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئد را دارد می تواند برای همسر و فرزند خود ویزای همراه دریافت کند؟

سوئد از جمله کشورهایی است که فرد متقاضی تحصیل در این کشور می‌تواند همسر و فرزندان خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد. از مزیت‌های این کشور این است که به فرد متقاضی و همراهانش همزمان اجازه ورود به سوئد را می دهند. در صورتیکه در سایر کشورها لازم است ابتدا فرد متقاضی ورود داشته باشد و بعد از دو الی سه ماه همراهانش می‌توانند به وی ملحق شوند.

✅ آیا ارائه مقاله ISI برای پذیرش در مقطع دکترا سوئد ضروری است؟

همانطور که گفته شد، فرد متقاضی تحصیل دکترا در سوئد به عنوان شخص پژوهشگر در یک ایده نوآورانه و خلاق به این کشور وارد می‌شود. بنابراین لازم است که رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه نماید تا دانشگاه مقصد متقاعد گردد که فرد توانایی لازم در این زمینه را دارد. بنابراین ارائه مقاله ISI، تالیفات و سابقه تدریس و پژوهش از جمله موارد و پیش شرط های اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

✅ آیا به تحصیل در مقطع دکترا در سوئد بورس تحصیلی تعلق می گیرد؟

معمول است که دانشجویان دکترا در سوئد با توجه به قرارداد کاری با دانشگاه خود به عنوان کارمند شناخته می‌شوند و بر اساس این قرارداد دانشجو از طرف دانشگاه مبلغی را با ارزش تقریبی ۱,۵۰۰ یورو در ماه دریافت می‌کند. ممکن است وضعیت اشتغال در طول دوره دکترا متغیر باشد. به عنوان مثال برای دو سال اول دانشجویان کمک هزینه تحصیلی را دریافت می‌کنند اما حق دریافت مزایا و تامین اجتماعی را ندارند. ولی در دو سال آخر در طول بیماری ها و شرایط دیگر حق پشتیبانی خواهید داشت. در نظر داشته باشید در عوض کمک هزینه تحصیلی، شما به طور معمول ملزم به انجام برخی مسئولیت ها مانند آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد یا کمک به کارهای اداری در دانشگاه خواهید بود.


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.