آزمون آنلایناخباربازار کارزبان ارشدکارنامه

بازار کار مدیریت صنعتی :: معرفی رشته مدیریت صنعتی

آیا این مقاله مفید بود؟

بازار کار مدیریت صنعتی :: معرفی رشته مدیریت صنعتی در مصاحبه با اقای امیر شریفی مهر ( از اساتید استادبانک)

 

بازار کار مدیریت صنعتی :: معرفی رشته مدیریت صنعتیبه استادبانک خوش آمدید. در این مطلب و در مصاحبه با آقای امیر شریفی مهر ( از اساتید استادبانک)  به بازار کار مدیریت صنعتی ، معرفی رشته مدیریت صنعتی ، گرایش های مدیریت صنعتی ، درامد مدیریت صنعتی و  همچنین  به آینده شغلی رشته مدیریت صنعتی میپردازیم.

 

مقدمه مصاحبه:

 

بازار کار رشته های مدیریت و همچنین بازارکار مدیریت صنعتی علامت سوالی برای داوطلبین کنکور در گرایش های رشته مدیریت است. از آنجایی که تقاضا برای رشته های مدیریت از جمله  رشته مدیریت صنعتی این روز ها رو به افزایش رفته است. ما خود را مستلزم دانستیم که به معرفی رشته مدیریت صنعتی و همچنین بررسی بازار کار مدیریت صنعتی بپردازیم.

 

در ادامه ی این مطالب خواهیم خواند:

 • مهارت های مورد نیاز برای ورود به مدیریت صنعتی چیست؟
 • رشته مدیریت صنعتی کارشناسی ارشد به چه صوت است؟
 • رشته مدیریت صنعتی پیام نور خوب است؟
 • دروس رشته مدیریت صنعتی چه چیزهایی هستند؟

 

 

۱- لطفا خودتون رو به طور کامل معرفی کنید و از نحوه ی آشنایی و علاقه مندیتون به مدیریت صنعتی به ما بگید.

سلام. امیر شریفی مهر  هستم. در مقطع کارشناسی مهندسی صنایع خوندم. در مقاطع کارشناسی رشد و دکترا  هم رشته مدیریت صنعتی  گرایش تکنولوژی رو خوندم.
در دوره ی دبیرستان ببه رشته  مهندسی صنایع علاقه مند شدم و در ارشد و دکترا بعد از کسب اطلاعات کافی در خصوص بازارکار مدیریت صنعتی ، این رشته رو با توجه شباهت اون با مهندسی صنایع انتخاب کردم.

 

۲- به نظر شما چه دانشگاه هایی در زمینه ی ارائه و معرفی رشته مدیریت صنعتی پیشرو هستن و چرا این دانشگاه ها بهترین شدند؟

 • جو حاکم بر دانشگاه، تاثیر مثبتی بر روی دانشجوهای اون مجموعه  میذاره. هرچقدر که میزان رقابت میان دانشجوهای آن دانشگاه رشته بیشتر باشه، اون دانشگاه به سطح بالاتری دست پیدا میکنه. و همچنین دانشجو های سخت کوش تری رو تربیت میکنه.
 • اما به طور کل دانشگاه های تهران، شهیدبهشتی دانشگاه های خوبی هستند.
 • دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان مرجع اصلی گروه مدیریت و رشته مدیریت صنعتی شناخته میشه. اصلی ترین دلیل مرجع دونستن دانشگاه علامه طبابایی حضور اساتید خبره در آن هست.
 • دانشگاه های آزاد علوم و تحقیقات و تهران جنوب هم مثل این دانشگاه های دولتی به معرفی رشته مدیریت صنعتی و بازار کار مدیریت صنعتی میپردازن و  تا کنون، بسیار هم موفق عمل کردن.

بازار کار مدیریت صنعتی | معرفی رشته مدیریت صنعتی | گرایش های مدیریت صنعتی | درامد مدیریت صنعتی | به آینده شغلی رشته مدیریت صنعتی

 

۳- میتونید گرایش های مدیریت صنعتی رو به ما معرفی کنید؟

گرایش های مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به سرفصل دروس با یک دیگر متفاوت هستن. پس داوطلبین و دانش آموزان در مقطع کارشناسی باید تحقیق کنن که به کدوم  زیرمجموعه مدیریت مثل: مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و یا غیره… علاقه دارند. رشته مدیریت صنعتی کارشناسی ارشد و دکتری گرایش های بسیاری داره.

معرفی رشته مدیریت صنعتی : گرایش مالی

در این گرایش به آموزش روش‌ها و تکنیک‌های متداول مالی به دانشجوها مپردازن تا اونها بتونند با بهره‌برداری از آن در تصمیم گیری‌های مالی در سطح مدیران مالی مؤسسات انجام وظیفه کنند.

 

معرفی رشته مدیریت صنعتی : روانشناسی صنعتی

مطالعه رفتار انسان که به حوزه ی کاری مربوط میشه و بهره‌گیری از دانش بدست اوده از رفتار انسان جهت به حداقل رسانیدن مشکلاتش در کار از جمله وظایف این گرایش است.

گرایش های مدیریت صنعتی درمقاطع ارشد و دکتری شامل موارد زیر نیز هست:

مالی، بازاریابی، تحقیق در عملیات، تولیید و عملیات مدیریت عملکرد، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت کیفیت و بهره وری و مدیریت پروژه.

 

۴ – بازار کار مدیریت صنعتی و درامد مدیریت صنعتی به چه صورت هست؟

وارد شدن به بازار کار مدیریت صنعتی و حتی دیگر رشته ها با شرایط کنونی جامعه شاید کار راحتی نباشه.اما اگر فرد به اندازه ی کافی خبره باشه و مهارت های تخصصی خودش رو به خوبی تقویت بکنه میتونه در بازار کار مدیریت صنعتی موفق بشه.

یادگیری زبان انگلیسی، و نرم افزار های مربوط به این رشته به سادگی میتونه باعث افزایش درامد مدیریت صنعتی بشه.

در خصوص آینده شغلی رشته مدیریت صنعتی با ورود به بازارکار مدیریت صنعتی و میتونن به عنوان  مدیر یا کارشناس کارخانه و مجموعه های شرکتی مشغول بکار بشن.

 

۵- هر فردی باید  قبل از ورود دانشگاه یا در حین تحصیل یک سری مهارت عمومی داشته  باشه. به نظر شما این مهارت ها چه چیز هایی هستن؟

 

 • زبان انگلیسی مهارتی است که در تمامی رشته های مدیریتی و حتی دیگر رشته های دانشگاهی نیاز هست. کارهای مدیریتی به خاطر ارتباط با دیگر مدیران به زبان انگلیسی شدیدا نیاز داره.
 • تسلط داشتن به آفیس و به طور کل ICDL هم امروزه در تمامی رشته ها به خصوص بازار کار مدیریت صنعتی کاربرد و اهمیت دارد.

بازار کار مدیریت صنعتی | معرفی رشته مدیریت صنعتی | گرایش های مدیریت صنعتی | درامد مدیریت صنعتی | به آینده شغلی رشته مدیریت صنعتی

 

۶- بازار کار مدیریت صنعتی چه روحیه و چه تیپ شخصیتی رو میطلبه؟

 • باید کنجکاو باشه. روحیه ی کنجکاوی، جست و جو و کاوش یکی از اصلی ترین رویه های مورد نیاز رشته مدیریت صنعتی هست.
 • خلاق باشه. یعنی بتونه با کمترین امکانات و منابع، بهترین خروجی رو بگیره.
  رشته مدیریت صنعتی برای خانم ها با توجه به خلاقیتی که دارند، رشته ی مناسب تری هست .البته این روحیه ها به طور کل  مختص به رشته مدیریت صنعتی هست و گرایش مختلف اون شاید روحیه های متفاوت تری رو بطلبه.

 

۷- راه های کارآفرینی در رشته مدیریت صنعتی چیست؟

رشته مدیریت صنعتی شدیدا نیازمند به خلاقیت دارد. و به همین رو  با کمی خلاقیت به راحتی  میشه در تمامی رشته های مدیریتی که راه برای ایجاد کسب و کار براشون به شدت هموار هست، ایجاد کار آفرینی کرد.

بازار کار مدیریت صنعتی | معرفی رشته مدیریت صنعتی | گرایش های مدیریت صنعتی | درامد مدیریت صنعتی | به آینده شغلی رشته مدیریت صنعتی

 

۸- شما کار کردن در حین تحصیل رو به بچه ها پیشنهاد میدید؟

من در تمامی کلاس های درسی خودم هم این پیشنهاد رو به بچه ها میدم که در حین تحصیل سری هم به بازار کار بزنن. ورود به بازار کار مدیریت صنعتی در دوران تحصیل کمک کننده ی بزرگی به افراد بعد از فارغ التحصیلی هست. البته که کار کردن در دوره ی تحصیل باید به صورت نیمه وقت باشه.

بچه ها میتونن در شرکت های فعال در این حوزه به صورت نیمه وقت به عنوان کارشناس فعالیت داشته باشن. یا حتی برای ۲ الی ۳  روز در هفته میتونن که در کارخانه ها به صورت نیمه وقت مشغول بکار بشن البته به طوری که به درسشون لطمه ای وارد نشه.

همچنین میتونن در حوزه های تولید، در بخش تولید و یا مهندسی تولید قرار بگیرن. همچنین حوزه های کنترل پروژه هم به سادگی به صورت نیمه وقت میشه کار کرد.

 

۹- چقدر امکان مهاجرت و تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در خارج از کشور هست؟

برای مهاجرت در رشته مدیریت صنعتی در خارج از کشور ، مهارت های عمومی که قبلا اشاره کردم ( زبان انگلیسی و دانش تکنولوژی ) شدیدا مورد نیاز است.

در کنار این ها  معدل بالا و مهارت های بالا نیز نیاز هست. اما به طور کل کشورهایی مثل  آمریکا، کانادا و استرالیا در بحث منابع انسانی بسیار دنبال جذب نیروی کار و مهاجر هستند که میتونن این کشور ها رو به عنون کشور هدف انتخاب کنن.

 

۱۰- حرف یا توصیه اخری هست که بخواین به بچه ها بگید؟

من تنها یک حرف رو دائما به شاگردانم تکرار میکنم. بچه ها باید تنها علایق و استعداد هاشون رو برای انتخاب یک شغل و رشته در نظر بگیرن و بر اساس همین استعداد ها شغل آندشون رو انتخاب کنن.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.