آزمون آنلایناخباربازار کارزبان ارشدکارنامه

انتخاب رشته کنکور ریاضی | نکات مهم در مورد انتخاب رشته ریاضی ۹۸

به علت این که خیلی از بچه های ریاضی از ما گله کردن در این مطلب به انتخاب رشته بچه های ریاضی می پردازیم. در ارتباط با نکاتی که بچه های ریاضی باید در انتخاب رشته به آن توجه کنند. نکات بسیار مهم است پس تا انتها همراه ما باشید.

نکات انتخاب رشته

نکاتی که گفته می شود، برای بچه ریاضی است. این نکات بسیار ساده است و قبلا هم بخش هایی از آن را گفته ایم. توضیحاتی در این مورد داده شد، ولی این بار تنها در مورد انتخاب رشته بچه های ریاضی صحبت می کنیم. از جمله این نکات عبارتند از:

نکته اول: چه رشته ای را انتخاب کنید.

در انتخاب رشته بر اساس بازار کار عمل کنید. یعنی دانش آموز چه رشته ای را باید انتخاب کند و بر اساس بازار کار وارد آنها شود، را مدنظر داشته باشد. در این جا ما نمی خواهیم در مورد رشته های مختلف صحبت کنیم. ما تنها در این جا آیتم را به شما می دهیم و شما باید خودتان دنبال آن بروید و بررسی های لازم را انجام دهید. با توجه به وضعیت کشور، اولین نکته این است که رشته هایی که بیشتر در صنعت هستند، خیلی به درد دانش آموزان نمی خورد.

لطفا از این رشته ها مقداری فاصله بگیرید. بیشتر به سمت رشته های خود محور بروید. یعنی رشته هایی که دانش آموز بعد از فارغ التحصیلی می تواند برای خود کار آفرین باشد. بیشتر به سمت این رشته ها بروید. مثل مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، عمران، معماری و رشته های پر کاربرد و اصطلاحا رشته های آچار فرانسه.

رشته آچار فرانسه بچه های ریاضی، مهندسی شیمی است. رشته مهندسی شیمی رشته بسیار بسیار خوبی است. به نظر من دانش آموزی که این رشته را بخواند هم در قسمت لوازم آرایشی – بهداشتی کار دارد. هم توی داروسازی، هم توی صنعت، هم توی پتروشیمی، رنگ و تو خیلی از بخش های زیادی بازار کار زیادی دارد. بنابراین دانش آموزان می توانند نتیجه دلخواه را بگیرند و وارد بازار کار شوند.

پس به این نکته توجه کنید و رشته های خودمحور را بیشتر انتخاب نماید. رشته های که مربوط به داشتن زیر ساخت های زیاد نمی شود. البته منظور این نیست که استخدامی ندارد و یا استخدامی بد است. یا این رشته ها بد است و کار ندارد. اما رشته های خودمحور نیازی به زیر ساخت ها ندارد و شما می توانید خودتان برای خود کار کنید.

نکته دوم: توجه به روحیات خود

این نکته خیلی هم است و در ارتباط با دختر خانم ها می باشد. دختر خانم هایی که دانش آموز ریاضی هستند. حتما حتما رشته هایی را باید انتخاب کنند، که می دانید به شرایط خود و روحیات خودتان جور است. یعنی اگر دختر خانمی که انتخاب رشته می کند، بخواهد وارد کارهای کارگاهی، کارخانه ها و صنعت و غیره… شود، تا حدودی برایش ممکن است سخت باشد. البته بستگی به روحیه اون شخص مورد نظر نیز دارد. انجام دادن تست تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته می تواند بسیار مفید و مناسب باشد.

بنابراین اگر پیش مشاور برای انتخاب رشته می روید، حتما از وی بخواهید که تست تیپ شخصیتی را انجام دهد. بچه هایی که درون گرا هستند، رشته های کارگاهی و کارخانجات و این مدل رشته ها هستند و مربوط به صنعت می شوند، خیلی به دردشان نمی خورد. بهتر است رشته هایی را انتخاب کنند که با روحیات خود سازگار است.

هستند دختر خانم هایی که رفتن یکسری رشته هایی را انتخاب کردن و خوندن بعد از سر کار رفتن دیدن که محیط کار کلا مردانه است و بعد از یکی دو سال کلا خانه نشین شدند. پس حتما به این نکته دقت کنید. این نکته شاید تکنیکی نباشد. شاید نکته آموزشی نباشد، ولی اگر کسی این نکته را اشتباه انجام دهد، رعایت نکند و بعد وارد کارخانه ها شود و با روحیاتش سازگار نباشد، قطعا به مشکل می خورد و دیگر نمی تواند آن کار را ادامه دهد.

بنابراین این نکته خیلی خیلی نکته مهمی است پس به روحیات خود توجه کنید و به اون رشته ای که می خواهید در داخل آن تحصیل کنید، حتما حتما توجه بکنید، که متناسب با شرایط خودتان باشد.

نکته سوم: حواستون به دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد باشد

به این دانشگاه ها حتما حواستون باشد. بعد نگوید، که این نکته را ما نگفته ایم. حتما حتما به این دانشگاه ها دقت کنید. حتما حتما دانشگاهی که می خواهید بروید، را دقت و بررسی کنید. تا مرغوبیت لازم را داشته باشد. کیفیت لازم را داشته باشد. در ویدئو قبلی که در آپارات و غیره است و می توانید دانلود کنید. در این ویدئو ها گفته شد بود، که اگر می خواهید به دانشگاه های آزاد، پیام نور و یا غیر انتفاعی بروید، باید ببنید که بر چه اساسی باید کیفیت ها را تعیین کنید و بسنجید. در این مورد ما در برنامه های قبلی صحبت کرده ایم.

بر چه اساسی باید متوجه شد، که این دانشگاه بهتر است یا دانشگاه دیگر بهتر است. بنابراین حتما حتما پیشنهاد می کنیم که برنامه قبلی ما را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که دانشگاه های بسیار زیادی برای رشته ریاضی وجود دارد. به ویژه دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی که تعداد بسیار زیادی دارند. حواستون باشد، دانشگاه هایی را انتخاب کنید، که مرغوبیت و کیفیت لازم را داشته باشند.

سخن اخر انتخاب رشته ریاضی ۹۸

در انتخاب رشته ریاضی حتما حتما این نکات را مدنظر داشته باشید. این نکات را حتما حتما برای انتخاب رشته آویزه گوشتان کنید. برای این که می خواهید انتخاب رشته کنید، می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید و انتخاب رشته را انجام دهید و انتخاب رشته خود را قطعی کنند می توانند با ما در ارتباط باشند. بچه هایی هم که می خواهند مطالعات و بررسی های بیشتری داشته باشند، می توانند به مطالب و ویدئوهای قبلی مراجعه کنند و آن ها را مطالعه و بررسی نماید. در این ویدئوها مطالب زیادی برای انتخاب رشته و راهنمایی های لازم در این مورد وجود دارد، که می تواند برای شما مفید باشد و کمک نماید.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور ۹۹

جهت ثبت نام انتخاب رشته کنکور ۹۸ با دکتر شکری ، عبارت ” انتخاب رشته ” را به شماره تماس ۰۹۳۰۳۵۹۱۰۴۹ پیامک کنید .


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.