ieltsmsrt & mhletoeflدپارتمان زبانزبان ارشد

اعلام جزئیات پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۹ دانشگاه اراک

دانشگاه اراک از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری دولتی که واجد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان هستند، در سال ۱۳۹۹ دانشجو می پذیرد.

به گزارش مسترتست، دانشگاه اراک از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان داخل و خارج دانشگاه اراک برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰، طبق شیوه نامه زیر به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

 شرایط متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اراک

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه اراک– گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای دوره کارشناسی تا پایان ترم ۶ (شامل دانشجویان ورودی بهمن ۹۴ مهر ۹۵ و بهمن ۹۵ که حداکثر تا پایان شهریور ۱۳۹۶ فارغ التحصیل شوند)

– به لحاظ معدل کل، قرار داشتن در بین ۲۵% دانشجویان برتر رشته-ورودی خود مختص دانشجویان دانشگاه اراک و ۱۵% برتر برای سایر دانشگاه های دولتی غیر از دانشگاه اراک

– دانشگاه مدارک آن دسته از متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند، جهت پذیرش بدون آزمون مازاد بر ظرفیت در دوره کارشناسی ارشد بررسی میکند.

– متقاضی باید حداکثر تا هشت نیمسال دانش آموخته شود. 

دوره کارشناسی پیوسته باشد و دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) امکان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون را ندارند. 

– پذیرش در اولین سال تحصیلی پس از فارغ التحصیلی و تنها برای یکبار امکان پذیر است.

– دانش آموختگانی که از زمان فارغ التحصیلی آنها بیش از یک نیم سال تحصیلی گذشته است مجاز به استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون نیستند. 

– تنها فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه های سراسری دولتی می توانند در این فراخوان شرکت نمایند و دانشگاه از پذیرش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی-کاربردی، و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی معذور است. 

– دانشجویان حائز رتبه های یک تا پانزده در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور میتوانند نسبت ثبت نام و ارسال مدارک جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون دانشگاه اراک اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

– تکمیل شده فرم ۱ (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد)

– ریزنمرات تحصیلی مقطع کارشناسی

– کپی گواهینامه فارغ التحصیلی مقاطع کارشناسی (مختص متقاضیان دانش آموخته)

– یک قطعه عکس 

– کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه

– پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۶۴ هزار تومان

– مستندات مربوط به فعالیت های شاخص آموزشی، پژوهشی و فرهنگی 

– مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به صورت حضوری و یا پستی تحویل دفتر دانشجویان استعداد درخشان واقع در میدان بسیج (سردشت)، پردیس دانشگاه اراک، ساختمان دکتر قریب، طبقه اول، دفتر جذب و هدایت استعدادهای درخشان شود.

نکات تکمیلی

– مهلت ثبت نام تا ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ میباشد.

– فرم ها در سایت دفتر استعداد درخشان دانشگاه به آدرس http://talents.arak.ac.ir موجود می باشد. بدون توجه به آنکه متقاضی در مقطع قبل روزانه و یا نوبت دوم بوده است، پس از پذیرش بدون آزمون در این فراخوان در هر مقطع به صورت روزانه ثبت نام خواهد شد.

– مدارک ارسالی و وجه واریزی بابت بررسی پرونده می باشد و مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد شیوه نامه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از احراز کلیه شرایط الزامی، ثبت تام نمایند. 

– ظرفیت پذیرش در رشته های مختلف، بستگی به ظرفیت پذیرش مجموع اعضای هیأت علمی در گرایش مربوطه دارد و برابر با ۴۰٪ (کارشناسی ارشد) ظرفیت پذیرش روزانه با آزمون است. از این ظرفیت دو سوم به دانش آموختگان دانشگاه اراک اختصاص دارد و یک سوم باقیمانده مختص دانش آموختگان سایر دانشگاه هاست.

– پذیرش اولیه از طرف دانشگاه، به معنای پذیرش قطعی نمی باشد و هیچ حقی برای متقاضی جهت ثبت نام ایجاد نمی کند و اسامی می بایست به تایید سازمان سنجش برسد.

– تغییر رشته یا محل تحصیل برای متقاضیانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون می شوند ممنوع است.

– جهت هم تراز نمودن معدل دانشگاه های مختلف، دانشگاه اراک مخیر است از آیین نامه داخلی خود استفاده نماید.

– ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود و دانشگاه از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

– نتایج اولیه از طریق سایت دفتر استعداد درخشان (زمان تقریبی برای کارشناسی ارشد خرداد ۹۹) اعلام خواهد شد و دانشگاه مسئولیتی برای اطلاع رسانی از طرق دیگر ندارد و داوطلبان ملزم هستند که از زمان ثبت نام تا اعلام نتایج اخبار مربوطه را از وبگاه دفتر استعداد درخشان دانشگاه پیگیری نمایند و از آخرین وضعیت خود مطلع شوند.

– هر دانشجو صرفا می تواند نسبت به اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه اقدام نماید و دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از چند دانشگاه شده اند، می بایستی تنها نسبت به ثبت نام در یک دانشگاه اقدام نمایند و از سایر پذیرش های خود (قبل از اینکه دانشگاه اطلاعات متقاضیان را از طریق پرتال ارتباطی به سازمان سنجش اعلام نماید) سریعا انصراف دهد. و در هر زمان (حتی فارغ التحصیلی) اگر مشخص شود که فرد پذیرش شده فاقد شرایط آیین نامه مربوطه بوده است، پذیرش وی لغو و عواقب ناشی از آن بر عهده متقاضی و دانشگاه پذیرنده خواهد بود.

– متقاضیان پذیرش بدون آزمون دانشگاه اراک نمی بایستی دارای حکم محکومیت در کمیته های انضباطی دانشگاه محل تحصیل مقطع قبلی خود باشند.

– پذیرفته شدگان بدون آزمون استعداد درخشان در دوره های تحصیلات تکمیلی به محض ورود مشمول مقررات آموزشی شده و در صورت انصراف مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند.

– دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد بهره مند شوند که سنوات تحصیلی آنها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین پانزده درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می شود که از آن مدرک دریافت می کنند.

در مورد دانشجویان تغییر رشته در صورت تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود.

رشته و گرایش های دارای پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه اراک در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

اینستاگرام کارشناسی ارشد


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.