ieltsmsrt & mhletoeflدپارتمان زبانزبان ارشد

آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ به روایت آمار

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شده است و آمار داوطلبان نشان می‌دهد، ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و ۴۹٫۹۰ درصد مرد هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شد و برخی داوطلبان بعدازظهر امروز و برخی دیگر فردا در دو نوبت صبح و بعدازظهر به رقابت برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها می‌پردازند.

آمار ثبت‌نام کنندگان آزمون امسال نشان می‌دهد که نسبت به تعداد داوطلبان سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار و ۵۰۲ نفر کمتر ثبت‌نام کردند، امسال ۶۱۴ هزار و۸۸۳ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر زن و ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر مرد هستند یعنی ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و ۴۹٫۹۰ درصد مرد هستند.

از مجموع داوطلبان ثبت‌نام کننده تعداد ۴۰هزار و ۶۶۹ نفر  علاوه بر انتخاب کد رشته امتحانی اول، علاقمندی خود در کد رشته امتحان دوم را نیز اعلام کردند.

 در مجموع ۳۹۹ هزار و ۱۲۰ نفر برای رشته‌ علوم انسانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۴٫۵۵ درصد زن و ۴۵٫۴۵ درصد مرد هستند، ۳۷ هزار و ۱۰۷ نفر برای رشته علوم پایه ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۷٫۱۱ درصد زن و ۳۲٫۸۹ درصد مرد هستند.

در رشته فنی و مهندسی ۱۴۳ هزار و ۳۱۲ نفر ثبت ‌نام کننده بود که ۲۷٫۲۷ درصد آنان زن و ۷۲٫۷۳ درصد مرد هستند، ۱۸ هزار و  ۹۱۱ نفر در رشته کشاورزی و منابع طبیعی ثبت‌نام کردند که ۵۲٫۶۱ درصد زن و ۴۷٫۳۹ درصد مرد هستند.

برای شرکت در رشته هنر ۵۴ هزا و ۴۱۶ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۹۴ درصد زن و ۳۹٫۰۶ درصد مرد هستند. ۲۶۸۶ نفر برای رشته دامپزشکی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۳۱ درصد زن و ۳۹٫۶۹ درصد مرد هستند.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ اواسط تیر ماه و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

اینستاگرام کارشناسی ارشد


Source link

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.